zenith 22S

ZENITH 22S - L

Dostupný jako pistole nebo adaptér.
Kompatibilní s rámy:
CZ 75/85, CZ 75B, CZ 75 SP-01, celá série CZ SP-01 Shadow, CZ Shadow 2, ANTREG S NINE
Ráže: .22LR
Délka hlavně: 150mm
Hlaveň: Lothar Walther
Hmotnost kompletní pistole: 1190g
Hmotnost adaptéru: 650g
Kapacita zásobníku: 12 (10 na vyžádání)
Hledí: mikrometricky nastavitelné
Muška:
vyměnitelná zaoblená
Délka mezi mířidly: 199mm
Celková délka: 240mm
Povrch: Black Arcor/Cerakote


Pro účely nákupního povolení:
Výrobce: ANTREG, a.s.
Model: ZENITH 22S-L
Ráže: .22 Long Rifle

Koncem roku 2019 byl ukončen vývoj a inovace pistolí. Přináší další zlepšení, která jsou připravena pro sériovou výrobu.
Pistole ANTREG ZENITH  je pistole s dynamickým neuzamčeným závěrem ráže .22 Long Rifle a ocelovým rámem. Vyniká vysokou přesností a spolehlivostí zejména řešením pevně spojené hlavně se základnou, která je současně i nosičem mířidel.  Závěr pistole ANTREG ZENITH 22S se umístěn jako samostatný díl pod základnou a tak jeho pohyb neovlivňuje polohu mířidel. V porovnání je přesnost na vzdálenost 25 m pistole ZENITH  bez vůle 11mm oproti řešení s pohyblivým závěrem se kterým se hodnota opisuje v kružnici 24mm. Mezinárodní terč pro sportovní střelbu má nejvyšší hodnocený zásah 10 bodů. Velikost tzv. desítky je 50mm. Při neovlivnitelném rozptylu střely 25mm je uživatel značně odkázán na vliv náhody v hodnocení soutěžního výsledku.
Pistole ANTREG ZENITH přináší řešení, kdy je zápalník zhotoven ze dvou dílů rotačního tvaru a k tomu uzpůsobené zápalníkové desce. Řešení je uzpůsobeno tak, že zápalník je do přední polohy k iniciaci zápalky náboje poháněn po celou dráhu pohybu a přenáší 100% energie od kladívka. Selhání výstřelu je tak značně eliminováno.
Rám pistole je navržen s ohledem na současné možnosti progresivního třískového obrábění. Výhodou je vysoká a opakovatelná dosažitelná přesnost, která je u součásti takového použití velkou výhodou. Ocel je zvolená s ohledem na dynamické rázy.
Vstupním polotovarem je blok již zušlechtěné oceli s přídavky na obrábění. Výhoda použití takového polotovaru je zejména ve vyřazení procesu následného tepelného zpracování, kdy z pravidla dochází k výrazným rozměrovým posunům a odchylkám geometrie obrobených ploch. Vyšší pracnost je kompenzována vysokou přidanou hodnotou jak samotného rámu, tak i možností použití střeleckých doplňků jako jsou individuálně zdrsněné gripy nebo navaděče zásobníku s rozšířeným otvorem pro zásobník.

ZENITH 22S - L

ZENITH 22S - T

Dostupný jako pistole nebo adaptér.
Kompatibilní s rámy:
CZ 75/85, CZ 75B, CZ 75 SP-01, celá série CZ SP-01 Shadow, ANTREG S NINE
Ráže: .22LR
Délka hlavně: 134mm
Hlaveň: Lothar Walther
Hmotnost kompletní pistole: 1115g
Hmotnost adaptéru: 575g
Kapacita zásobníku: 12 (10 na vyžádání)
Hledí: mikrometricky nastavitelné s optickými vlákny
Muška:
s optickým vláknem
Délka mezi mířidly: 166mm
Celková délka: 199mm
Povrch: Black Arcor/Cerakote


Pro účely nákupního povolení:
Výrobce: ANTREG, a.s.
Model: ZENITH 22S-T
Ráže: .22 Long Rifle

ZENITH 22S - T

Ke stažení