SOUSTRUŽENÍ

CNC soustružení

Mimo klasické CNC soustružení s použitím tyčového podavače nebo bez něj obrábíme také složité dílce na CNC strojích doplněných osou Y, C a protivřetenem. Vysokou rozměrovou a geometrickou přesnost obrábění IT6-IT7 zaručuje nástrojová sonda Renishaw.

Vzhledem k tomu, že na jedno upnutí je možné sdružovat soustružení, frézování, vrtání, vyvrtávání, vystružování, závitování, a to i mimo střed rotace obrobku, dochází ke snížení času obrábění, což je ekonomicky výhodné. Obrábění je vhodné pro všechny železné i neželezné kovy do tvrdosti 62HRC.

CNC soustružení

Konvenční soustružení

Na konvenčních soustruzích jsou obráběny rotační obrobky převážně s lineární konturou tvaru. To je vhodné pro dílce, které vyžadují přesnost od IT9 a na krátkých plochách až IT8. Používají se před tepelným zpracováním převážně pro výrobu čepů, šroubů, matic a k hrubovacím pracím i u technologicky náročnějších dílců.

Revolverové soustruhy jsou určeny pro střední a větší výrobní série a je možné na nich obrábět dílce do průměru 36 mm. Na automatických soustruzích jsou soustruženy dílce do průměru 40 mm z tyčí délky 3 m. Technologie lze použít ve větších sériích pro ocel, slitiny hliníku, mědi a mosazi.

Konvenční soustružení

Fotogalerie